Markowe artykuły w cenach obniżonych aż do -80%
Darmowa dostawa dla zamówień na kwotę powyżej 500 złotych
Change language:

Odzież bokserska w sklepie bokserskim SportRabat

Chcesz boksować jak ukraiński zawodowiec Wołodymyr Kłyczko? To wyzwanie, które wymaga nie lada wysiłku i wytrwałości. W SportRabat znajdziesz odpowiednie wyposażenie bokserskie, które sprawi, że znajdziesz się o krok bliżej swojego celu! czytaj dalej
1 od 2
Nie znaleziono żadnych wyników dla wybranego filtru!
199.95 *
       
249.95 *
       
44.95 *
       
44.95 *
       
44.95 *
       
44.95 *
       
44.95 *
       
44.95 *
       
29.95 *
       
29.95 *
       
2x
399.95 *
zamiast1 899,95 zł Oszczędzasz:  500,00 zł
499.95 *
zamiast1 999,95 zł Oszczędzasz:  500,00 zł
1 od 2

Boks – coś więcej niż zwykły sport walki

Boks definiowany jest jako sport walki, w którym dwie osoby walczą ze sobą przy pomocy pięści. To, co teoretycznie brzmi dość prosto i nieskomplikowanie, w rzeczywistości wymaga ciężkiej pracy i stanowi absolutny kult – nie bez powodu postaci takie jak Władimir Kliczko znane są na całym świecie. Boks fascynuje i zachwyca masy osób już od stuleci. Sami bokserzy podkreślają, że pojedynkują się oni nie tylko przy pomocy siły fizycznej, ale i siły umysłu. Taka ogromna dawka adrenaliny sprawia, że coraz więcej amatorów chce pójść w ślady Krzysztofa Włodarczyka, Przemysława Salety, Dariusza Michalczewskiego, czy Andrzeja Gołoty.

Kup odpowiednie wyposażenie i zaciśnij pięści, aby po długich godzinach ćwiczeń na worku bokserskim móc znokautować prawdziwego przeciwnika w bezpośrednim starciu na ringu. Oto istotne akcesoria bokserskie, które znajdziesz w sklepie SportRabat:

Wskazówka: wyposażenie bokserskie dla amatorów i profesjonalistów może się od siebie różnić. Profesjonalni bokserzy potrzebują w zasadzie tylko osobistych bandaży i rękawic bokserskich. Amatorzy powinni wyposażyć się także w kask bokserski, ochraniacz na zęby oraz ochraniacz krocza lub klatki piersiowej (ochraniacz krocza dla mężczyzn i ochraniacz klatki piersiowej dla kobiet). Jeżeli zamierzasz naśladować Władimira Kliczko i brać udział w zawodach lub turniejach bokserskich, zwróć uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości produkty.

Dobre rękawice bokserskie to podstawa!

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego boksera są bez wątpienia rękawice. Wykonane są one ze skóry naturalnej lub ekologicznej i swoją budową przypominają dziecięce rękawiczki z jednym palcem. Kolejną ważną cechą rękawic bokserskich jest ich miękkie wypełnienie, które minimalizuje możliwość wystąpienia poważnych urażeń u nas samych oraz u naszego przeciwnika. Poziom wypełnienia rękawic stanowi główne kryterium podczas ich wyboru i podawany jest on w uncjach (oz). Jedna uncja odpowiada 28,35 gramom. Zależnie od zastosowania rękawice bokserskie mogą ważyć od 6 do 18 oz (uncji):

  • 6 - 8 oz = rękawice bokserskie przeznaczone dla dzieci,
  • 10 - 12 oz (sznurowane) = rękawice na zawody bokserskie,
  • 8 - 18 oz = rękawice sparingowe oraz treningowe (modele wypełnione materiałem, który amortyzuje uderzenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia obrażeń mają na celu poprawienie sprawności boksera, a nie porównanie możliwości pojedynkujących się sportowców),
  • 16 - 18 oz = miękkie i ciężkie rękawice bokserskie.

Kciuki są zazwyczaj unieruchomione. Ma to zapobiec ewentualnym urazom. Większość profesjonalnych rękawic bokserskich jest całkowicie zamknięta, ale w niektórych wariantach zakryte są tylko dłonie, natomiast palce pozostają na zewnątrz. Takie rękawice wykorzystuje się m.in. w MMA (mieszane sztuki walki). SportRabat ma w swojej ofercie zamknięte oraz otwarte rękawice bokserskie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Rękawice te są dostępne w różnych rozmiarach, które podane są oczywiście w uncjach (oz).

Wskazówka: Pod rękawicami pięściarze noszą bandaże/taśmy bokserskie (tzw. owijki) lub rękawice wewnętrzne.

Kask bokserski i ochraniacz na zęby dla Twojego bezpieczeństwa

Oprócz dobrych i oczywiście tanich rękawic bokserskich musisz zatroszczyć się także o odpowiedni kask bokserski i ochraniacz na zęby. Ochraniacz to po prostu plastikowa szyna, która zakrywa Twoje zęby i dziąsła aż do kości szczęki. Nie dziw się, że ochraniacze na zęby dostępne są w uniwersalnym rozmiarze. To nic dziwnego! Specjalne egzemplarze na miarę można wykonać jedynie u specjalistów (dentystów lub techników dentystycznych) – zdecydowanie kosztowna sprawa.

Wskazówka: Niektóre modele można indywidualnie dopasować po umieszczeniu ich w gorącej wodzie.

Kask bokserski posiada miękkie obicie i chroni Twoją głowę przed twardymi uderzeniami oraz urazami wskutek upadków w ringu. Rozejrzyj się także za ochraniaczem krocza oraz klatki piersiowej.

Tutaj kupisz odpowiednią odzież bokserską

Zapewnij sobie wszystkie akcesoria oraz specjalistyczną odzież bokserską dostępne w sklepie bokserskim SportRabat, aby jak najszybciej rozpocząć treningi i stawić się do walki na ringu!