Markowe artykuły w cenach obniżonych aż do -80%
Darmowa dostawa dla zamówień na kwotę powyżej 500 złotych
Change language:

Odzież i wyposażenie trekkingowe

Kupuj obuwie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe, czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne oraz kijki. U nas znajdziesz niezbędne wyposażenie kempingowe w najniższej cenie. czytaj dalej
1 od 8
Nie znaleziono żadnych wyników dla wybranego filtru!
49.95 *
zamiast1 149,95 zł Oszczędzasz:  100,00 zł
299.95 *
zamiast1 1000,00 zł Oszczędzasz:  700,05 zł
24.95 *
       
99.95 *
       
99.95 *
       
24.95 *
       
24.95 *
       
24.95 *
       
333.30 *
zamiast1 800,00 zł Oszczędzasz:  466,70 zł
299.95 *
zamiast1 750,00 zł Oszczędzasz:  450,05 zł
84.95 *
       
84.95 *
       
1 od 8

Ludzie kochają przebywać na świeżym powietrzu, rozkoszować się naturą, jednocześcnie odcinając się od codziennego stresu. Obraz śmigających po Alpach niemieckich seniorów w podkolanówkach, skórzanych spodenkach i koszulach w kratę, niosących w plecakach kanapki i śmierdzące, gotowane jajka i od czasu do czasu kierujących swoje drewniane kijki w stronę szczytu, już dawno przestał być aktualny. Trekking to nowy trend, który stał się popularny także wśród młodzieży i rodzin z dziećmi.

Odrobina natury zamiast pracy z domu

W wielu współeczesnych zawodach jesteśmy zmuszeni do siedzenia przy biurku niemalże cały dzień, przez co mamy na co dzień zdecydowanie za mało ruchu. Nic dziwnego, że ludzie chcą spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Nie ma nic piękniejszego niż wiatr muskający twarz, zapach deszczu i ciepłe promienie słoneczne. Wiele osób często chodzi na spacery lub decyduje się na dłuższe wyprawy trekkingowe. W ten sposób ludzie odkrywają swój własny kraj i okolice. Jest to niezwykle przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązanie. Przyznajcie, kto lubi godzinami kisić się w samolocie, aby potem dwa tygodnie leżeć w ogromnych upałach nad hotelowym basenem hotelu?

Kemping zamiast hotelu

Z przyjemnością wspominamy czasy dzieciństwa, kiedy największą przygodą było spędzenie nocy w umieszczonym w ogrodzie namiocie bez rodziców. Każdy jeż czmychający obok namiotu w poszukiwaniu jabłek albo sowa polująca na myszy wywoływała ogromną ekscytację! To jest właśnie uczucie, które chcemy odzyskać. Ludzie coraz częściej pakują po prostu namiot i śpiwór, aby spędzić noc na łonie natury.

Natura we współczesnym wydaniu

Masa osób dzieli się swoją nową żądzą wędrówki w mediach społecznościowych lub śledzi swoje sportowe dokonania za pomocą krokomierzy i sportowych zegarków. Ci, którzy nie mają możliwości wyrwania się na łono natury w każdy weekend, wykorzystują miejsce parki i lasy do joggingu, a Ci bardziej hardkorowi nawet do biegania w terenie.

W co mam się ubrać?

W przeszłości odzież trekkingowa prawie nie różniła się od odzieży noszonej na co dzień, ale dziś czeka na nas niezliczona ilość ofert i innowacji dla niemalże każdej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wędrowcy i spacerowicze przywiązują wagę do odzieży odpornej na warunki atmosferyczne: kurtka przeciwdeszczowa i/lub przeciwwiatrowa powinna chronić przed niesprzyjającą pogodą. Spodnie i buty trekkingowe muszą odpowiadać wymaganiom terenu, zwłaszcza tym spotykanym często po drodze kamieniom oraz gałęziom.

Wiele ubrań wykonanych jest ze specjalnych włókien syntetycznych, któe zapewniają niezbędną ochronę przed deszczem i wiatrem. Pozwalają one utrzymać ciepło w niskich temperaturach, ale jednocześnie oddychają i szybko schną, gdy świeci słońce. Dla osób preferujących wspinaczkę, szczególnie ważne jest idealne dopasowanie, które zagwarantuje im swobodę ruchów.

Stara, drewniana laska już dawno wyszła z mody. Obecnie stosuje się indywidualnie regulowane kijki, które pozwalają na utrzymanie w ruchu praktycznie całego ciała. Wyposażenie i sprzęt chowa się w przeznaczonych do tego plecakach trekkingowych, które są nie tylko lekkie, ale i chronią przed deszczem. Specjalistyczne plecaki są przede wszystkim dodatkowo wyściełane oraz ergonomicznie wyprofilowane, aby odciążyć plecy.

Wszystko, co przyda Ci się na łonie natury

Niezależnie od wybranej dziedziny sportu, w naszym outlecie internetowym SportRabat znajdziesz odpowiedni produkt w odpowiednio niskiej cenie.