Markowe artykuły w cenach obniżonych aż do -80%
Darmowa dostawa dla zamówień na kwotę powyżej 500 złotych
Change language:

Wyprzedaż butów do piłki ręcznej w SportRabat

SportRabat oferuje niedrogie buty do piłki ręcznej znanych marek. Zdradzimy Ci, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas zakupów! czytaj dalej
Nie znaleziono żadnych wyników dla wybranego filtru!
199.95 *
zamiast1 650,00 zł Oszczędzasz:  450,05 zł
199.95 *
zamiast1 600,00 zł Oszczędzasz:  400,05 zł
299.95 *
zamiast1 725,00 zł Oszczędzasz:  425,05 zł
324.95 *
zamiast1 700,00 zł Oszczędzasz:  375,05 zł
299.95 *
zamiast1 800,00 zł Oszczędzasz:  500,05 zł
349.95 *
zamiast1 750,00 zł Oszczędzasz:  400,05 zł
349.95 *
zamiast1 800,00 zł Oszczędzasz:  450,05 zł
349.95 *
zamiast1 750,00 zł Oszczędzasz:  400,05 zł
499.95 *
zamiast1 800,00 zł Oszczędzasz:  300,05 zł
249.95 *
zamiast1 500,00 zł Oszczędzasz:  250,05 zł
199.95 *
zamiast1 550,00 zł Oszczędzasz:  350,05 zł

Dlaczego specjalistyczne obuwie do gry w piłkę ręczną jest tak ważne?

Wielu piłkarzy ręcznych lekceważy znaczenie (prawidłowego) obuwia, które odgrywa przecież tak ważną rolę w sporcie. Buty mają ogromny wpływ zarówno na treningi, zawody, jak i zdrowie atletów. Tylko z odpowiednimi butami do gry w piłkę ręczną będziesz w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał. Obuwie chroni ponadto Twoje stawy oraz pozostałe części ciała przed urazami. Nie bagatelizuj zatem znaczenia obuwia i poważnie przemyśl swój wybór podczas kolejnych zakupów.

Na co należy zwrócić uwagę kupując buty?

Istnieje kilka podstawowych kryteriów, które zdecydowanie muszą zostać spełnione przez dobre obuwie do piłki ręcznej. Szybkie bieganie, nagłe zwroty oraz wysokie i dynamiczne podskoki to tylko niektóre z klasycznych zagrań w tej dziedzinie sportu. Mecze piłki ręcznej zazwyczaj odbywają się na twardym podłożu dlatego dobra amortyzacja podeszwy jest niesamowicie ważna i pomaga chronić Twoje kolana i kostki. Co oznacza to w praktyce? Im twardsza podeszwa obuwia do piłki ręcznej, tym lepsza jego amortyzacja. Wewnętrzne obicie buta pozwoli Ci ocenić jego tłumienie, niezależnie od danych podanych przez producenta. Grubszy element obicia w okolicy pięty stanowi dobry znak, ponieważ to właśnie ta część stopy jest najbardziej obciążana podczas gry.

Wskazówka: Jeżeli zdecydujesz się na kupno pary obuwia z wyjmowaną wkładką, w razie potrzeby możesz wymienić ją na model wykonany z tzw. sorbothane. Sorbothane jest wiskoelastycznym polimerem, który amortyzuje uderzenia umożliwiając tym samym energiczne skoki i stabilne oraz bezpieczne lądowanie.

Do ochrony wiązadeł zaleca się obuwie stabilizujące śródstopie. Pozytywnie wpływają one na utrzymanie prawidłowej pozycji i chronią przed przewróceniem się. Podczas wyboru obuwia musisz zwrócić uwagę także na antypoślizgowe podeszwy. Jeśli zauważysz, że Twoje buty straciły swoją przyczepność, jest to najwyższy czas na kupno nowej pary.

Oprócz tego musisz zwrócić uwagę także na oddychalność materiału i kształt odpowiedni dla Twoich stóp. Oddychający materiał przysłuży się nie tylko Twojej skórze, ale sprawi także, że zapach butów do gry w piłkę ręczną przez długi czas pozostanie neutralny.

Jak dopasować obuwie do Twojej pozycji na boisku?

Tak jak w wielu innych dziedzinach sportu, podczas rozgrywki piłki ręcznej gracze rozmieszczeni są na boisku na różnych pozycjach. Zależnie od tego czy jesteś (lub chcesz zostać) obrotowym, skrzydłowym, czy rozgrywającym, podczas wyboru obuwia musisz zwrócić uwagę na różne rzeczy.

  • W zależności od budowy ciała i postury, obrotowi mogą potrzebować obuwia do piłki ręcznej, które zagwarantuje im stabilność lub dużą swobodę ruchów. Niscy gracze drobnej postury powinni wybrać modele stabilizujące natomiast wysocy, silni i mocno zbudowani atleci muszą zdecydować się na nieco bardziej elastyczne buty.
  • Skrzydłowi zdecydowanie muszą być szybcy, dlatego potrzebują lekkich, elastycznych modeli, które swoim kształtem i sposobem wykonania przypominają bardziej buty do gry w siatkówkę.
  • Preferujesz pozycję rozgrywającego? Z pewnością znane są Ci częste zwroty na boisku, dlatego podczas wyboru nowego obuwia do gry w piłkę ręczną musisz postawić na stabilizację oraz świetną amortyzację.

Ogólna wskazówka dla piłkarzy ręcznych: Twoje kostki są podatne na urazy? Podczas wyboru nowego obuwia postaw na ich stabilność.

Zamów markowe buty do gry w piłkę ręczną w niesamowicie niskich cenach w sklepie SportRabat

W sklepie do piłki ręcznej SportRabat znajdziesz mnóstwo par obuwia renomowanych marek. Nieważne czy wolisz buty marki Puma, czy Kempa, ponieważ wszystkie z butów dostępnych w naszym sklepie odpowiadają wysokim standardom i stanowią idealną podstawę dla bezpiecznej rozgrywki, która z pewnością zakończy się Twoim sukcesem. Oprócz funkcjonalnych cech, ważne są także aspekty optyczne. Wszystkie modele w SportRabat są modne, zgodne z aktualnymi trendami i dostępne w żywych kolorach, takich jak czerwień czy pomarańcz. Ogromny wybór butów do piłki ręcznej w przeróżnych rozmiarach sprawia, że znajdziecie u nas zarówno obuwie męskie, jak i damskie.

Regularnie zaglądaj na stronę SportRabat.pl!

Asortyment taniego obuwia do gry w piłkę ręczną w sklepie SportRabat rośnie z dnia na dzień! Regularnie zaglądaj do naszego sklepu internetowego i zdecyduj się na jeden z wielu nowych modeli lub zapisz się do naszego newslettera, aby zawsze być na bieżąco.